4 Aralık 2016 Pazar

Fosfat içermeyen yeni Fairy Platinum kapsül

Fosfat içermeyen yeni Fairy Platinum kapsül

Kadınların en büyük derdi bulaşık biliyorsunuz. Makinede yıkasak bile öncesinde ya makinemize güvenmediğimizden ya da deterjanımıza güvenmediğimizden mutlaka sudan geçirir, hatta benim gibi abartıp iyice yıkayıp sonra bulaşık makinesine dizersiniz. Sonrasında da mutfaktan çıkamıyorum diye birde şikayet edersiniz.

Siz de benim gibi “bulaşıkları sudan geçirmeden makineye ASLA koymam” diyenlerden misiniz? Yeni Fairy Platinium kapsül ile sudan geçirmeye SON!!! #inanmayangelsin dediler.


Gerçekten dedikleri gibi miydi? Yoksa reklam hilesi miydi? Gözlerimle görmek istedim. Chef’s İstanbul’da toplandık. Sevgili Gülhan Kara bizler için çok güzel yemekler hazırlamıştı. Fırın yemekleri de yapmıştı. Ayrıca blogger arkadaşlarımızdan Sibel Yalçın, Birgül Erdoğan ve Arzu Göncü Hangül’de farklı fırın yemekleri yaptılar.Hepiniz bilirsiniz fırın yemekleri hele de borcamda piştiyse bizi çok uğraştırır. Öncesinde mutlaka içinde su bekletiriz ve yıkarız. Direk bulaşık makinesine koysak yemek kalıntıları ve lekeler kalır. Oysaki; Fairy Platinium kapsül ile peçete ile yemek kalıntılarını çöpe attıktan sonra borcamı direk makineye koyduk, sonuç inanılmazdı. Hiç leke kalmadan temizlenmişti. Reklamlarda gördüğümde “aman temiz borcamı makineye koyuyorlar sonra da tertemiz yıkadı diyorlar”   derdim ama gerçekten borcam tertemizdi. 
Üstelik yeni Fairy fosfat içermiyor..

Piyasadaki bir çok deterjanın içinde fosfat var biliyorsunuzdur. Fosfatlar suyu yumuşatarak deterjanların temizleyici ana aktif maddelerinin kolayca köpürmesini sağladığı için kullanılıyor. Yani bizim o çok sevdiğimiz pofur pofur köpüğü elde etmek için. Bazı deterjanların %30'undan fazlası fosfattan oluşuyor.

Peki fosfatın zararları neler?

Fosfatlar, temizlediği yüzeylerde kalıntı bırakabiliyor ve mide bulantısı , ishal deri tahrişi gibi yan etkilere sebep olabiliyor. Ancak en önemli zararı çevreye veriyor, özellikle de denizlerimizde ötrofikasyon dediğimiz fosfat zehirlenmesine yol açıyor.  Denizdeki yosunlar , fosfat ile beslenerek büyüyor ve denizi kaplayarak tüm oksijenini kullanıyor. Fosfatı sudan temizlemek çok çok zor bir iş, bu sebeple atıksular ile deniz, göl ve içme sularımıza karışıyor.

Denizlere dökülen fosfat yosunları besleyerek çoğalmalarına ve böylece deniz suyundaki tüm oksijeni tüketmelerine sebep oluyor. Balıklar ve diğer canlılar da oksijensizlikten boğuluyor. Fosfatsız deterjan kullanılan ülkelerin su kalitesi ise hızla yükselmeye, denizleri temizlenmeye başlıyor. Fosfat maalesef bir çok endüstride doğal olarak adlandırılabiliyor. Doğal sıvı gübre deniyor.Hatta, sözüm ona doğal deterjanların suları ile bitkilerinizi bile sulayabileceğinizi, onları besleyip coşturacağını söyleyenler de olmuştur.

Fosfatsız deterjan üreterek çevreye verdiği değeri bizlere gösteren Fairy’ye kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Hem sudan geçirmeden direk makineye bulaşık koymakla su tasarrufu sağlayacağız, hem de fosfatsız deterjan kullanarak doğaya katkıda bulunacağız.

Firma yetkilileri Ayça Turgay ve Merve Yeşil bu konudaki bilgilendirmeleri :

Ayça Turgay


P&G Türkiye ve Kafkasya Ev ve Kumaş Bakım Kategorisi Kıdemli Marka Iletişim Müdürü
Dünyada girdiği pazarlarda kısa sürede büyük başarı yakalayan Fairy bulaşık deterjanı, ilk olarak 2010’da Türkiye’deki tüketicilerle buluştu ve çok sevilerek kısa bir sürede liderlikle ödüllendirildi. Şu an 6’ncı yılında ve halen Pazar lideri. Üstelik son 2 yıl üstüste “Love Mark” - “Türkiye’nin en sevilen deterjan markası” seçildik.

6 yıl boyunca en büyük çabamız tüketicilerin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara daha iyi ürünler sunabilmek oldu. Türkiye’de ve tüm dünyada tüketiciler hem yüksek performanslı hem de çevreye daha duyarlı ürünler bekliyor üreticilerden. Bizler de ürünlerimizi sürdürülebilirlik ve yüksek performans teknolojisi çatısı altında geliştirerek tüketicilerin beğenisine sunduk ve sunmaya devam ediyoruz.

Yıl 2016.. Bugün teknoloji hayatımızın her evresinde. Kendi kendine giden otomobiller, 3 boyutlu televizyonlar, uzaktan kumanda edilebilen beyaz eşyalar... Bulaşık makineleri üreticileri de her gün daha az enerji harcayan, cep telefonlarından komut verilebilen makineler üretmek için arge çalışmalarını sürdürmekteler.

Hem ilerleyen teknoloji hem de artan çevre duyarlılığını göz önüne alarak geliştirdiğimiz fosfat içermeyen yeni Fairy Platinum, zorlu yemek kirlerine karşı en iyi temizleme gücünü bizlerle buluşturuyor. Formülünden fosfat çıkarılmasıyla karbondioksit emisyonlarının %50 azaltılasında destek olduk. İyileştirilen performansı sayesinde de sudan geçirmeyi tarihe gömerek dünyada 21 milyar litre su tasarruf etmeyi amaçlıyoruz. 9000 olimpik yüzme havuzuna eş bu rakam.

Az su tüketen makineler bir seferde yaklaşık 4-5 litre su kullanıyor. Oysa biz öncesinden sudan geçirdiğimizde bir 7-8 litre daha su harcamış oluyoruz. Harcadığımız zaman ve efor da cabası. Fairy olarak amacımız bu alışkanlığı tarihe gömmek ve size de ailenizle beraber geçireceğiniz daha uzun ve keyifli zamanlar sunmak.

Zorlu kirleri sudan geçirmeden makineye koyduğunuzda kirlerin tamamen çıkması size imkansız gelebilir. Birçok tüketicimize de öyle geliyor. İşte bu nedenle #inanmayangelsin diyoruz ve bu mucizeyi daha çok kişiyle paylaşmak istiyoruz. Biz Fairy olarak imkansızı seviyoruz ve rekorlar kırmayı da..

Merve Yeşil
Teknoloji hayatımızın her yerinde, Fairy de ürünlerini sürekli geliştirmek üzerine çalışıyor. Son model makineler yeterli mi?

Sudan geçirme önemli: hem zaman, hem emek hem de su harcıyoruz. Sudan geçirdiğimizde ısıyla kaybedilen nem geri geldigi için kirlerin gitmesi kolaylaşıyor.
Deterjanın hiç sorumluluğu yok mu? Yeni fairy, üçbin kullanıcı tarafından yüzseksenbin makinede, laboratuvar ortamında ise yirmibin makinede test edildi.

Yeni Fairy Platinum, zorlu yemek kirlerinde 1 numara. sudan geçirme dönemine son diyor. Böylece dünyada 9bin olimpik havuz büyüklüğünde su tasarrufu sağlanaibliyor.
Yeni teknolojimiz, nemlendirmeyi hızlandırarak bulaşıkları suda ovalamadan makineye koymanızı sağlıyor. Böylece yapışmış kirler makinede daha kolay parçalanabiliyor. Çay ve kahve aktivatörü sayesinde çay ve kahve lekesi üzerinde etkili oluyor.

Ayrıca filtrenizi temizliyor, “parlaklık artıran teknoloji” sayesinde bulaşıklar hem temiz hem parlak kalıyor.

Tüm bu özellikleri içeriğinden fosfat çıkarılmış formülüyle yapabiliyor. Bildiğiniz gibi fosfat, denizlerimize zarar veriyor. Yeni Fairy Platinum hem zorlu yemek kirlerinde 1 numara, hem de fosfatsız içeriği ile çevre dostu.Facebook Pinterest StumbleUpon Delicious Reddit Digg Email Delicious

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder